wtorek, 13 grudnia 2011

Konkurs urodzinowy :)


W sobotę (10.12.2011) stuknął mojemu blogowi okrągły rok! Pierwszą recenzją była ,,Zbrodnia i kara", a ja nie spodziewałem się, że moja strona tak się rozrośnie, przywoła do siebie tylu ludzi (ponad 10 000 wyświetleń), i tylu fajnych i ciekawych znajomych. Dziękuję za ten rok i zapraszam we współpracy z Panią Anią Wawrzyniak z Wydawnictwa Esprit na konkurs z bardzo cennymi nagrodami (jak się bawić, to się bawić. Jak świętować to też z radością). Wśród hobbitów z ,,Władcy Pierścieni" panował zwyczaj obdarzania wszystkich przez solenizanta i choć nie uda mi się zadowolić wszystkich, to jednak przed Świętami 3 osoby otrzymają cenne upominki. Ale do rzeczy...


Wydawnictwo Esprit ufundowało 3 świeżutkie i jeszcze pachnące papierem nowości C.S. Lewisa pt. ,,O modlitwie. Listy do Malkolma" (moja recenzja tutaj). Zadanie konkursowe jest niezwykle proste: wystarczy, że w komentarzu do tego wpisu napiszecie, która z książek C.S. Lewisa, wydana przez Esprit, jest Waszą ulubioną, tą, którą najbardziej cenicie, lub macie ciekawe wrażenia z lektury. Jeśli ktoś nie miał okazji czytać, wystarczy napisać, którą z książek chciałby przeczytać. 

Nie trzeba jakoś bardzo się rozpisywać, ale mile widziane dłuższe uzasadnienie :)
Konkurs trwa do niedzieli włącznie (18.12.2011), do godziny 23:59. Zwycięzcy zostaną wylosowani i ogłoszeni po niedzieli w osobnym wpisie (być może uda się w poniedziałek uszczęśliwić te 3 osoby, gdy dla darkapionki będzie dzień szczególny :D). Czasu zatem mało, a więc trzeba się śpieszyć. Zachęcam wszystkich, bo książka niebagatelna, odważna i konkretna. Polecam nie tylko osobom chcącym poczytać o modlitwie, ale także tym błądzącym, szukającym... lub po prostu chcącym miło spędzić czas z Profesorem Lewisem. 

Proszę jednak użytkowników anonimowych i tych, którzy nie mają adresu e-mail w profilu, o podanie go w komentarzu.
Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Esprit
Konkurs dzięki uprzejmości Pani Anny Wawrzyniak z Wydawnictwa


No więc: życzę miłej zabawy! :)
(kto może, to proszę o wklejenie banerka u siebie)

9 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości Lewisa, ale od dłuższego czasu marzę o przeczytaniu książki tego autora pt. ,,Dopóki mamy twarze'', dlatego z przyjemnością zgłaszam się do konkursu licząc na odrobinę szczęścia.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o C.S. Lewisa, to znam tylko Opowieści z Narnii. Czytałam cz. 1. Z chęcią sięgnęłabym po pozostałe tomy, albo inne powieści. Ale jakoś, do tej pory nie miałam okazji. Zgłaszam się do konkursu i pozdrawiam
  sardegna@poczta.onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 3. "O modlitwie" już nam, więc się nie zgłoszę, ale życzę wszystkim powodzenia, bo książka jest rewelacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam serię "Opowieści z Narnii" tego autora,ale nie mam jakiejś ulubionej książki. Bardzo ciekawi mnie jego książka "Dopóki mamy twarze" i to po nią chciałabym się zgłosić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Opowieści z Narnii" tego autora. Jednak z przyjemnością przeczytałabym "Dopóki mamy twarze". Książka ta pozbierała wiele pochlebnych recenzji i chętnie przeczytałabym książkę C.L. Lewisa w innej wersji. Nie tylko fantastykę. (:

  Zgłaszam się jak widać do konkursu (:
  kotek2622@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Moją ulubioną książką profesora Lewisa jest jego genialna autobiografia "Zaskoczony Radością". Książka ta nie tylko opisuje dzielnie dzieciństwo i młodość swojego autora w bardzo osobisty sposób ale także Radość czyli drogę Mistrza do Boga i religii chrześcijańskiej. Niezmiernie podoba mi się w niej opis czasów Lewisa przez jego jakże subiektywny i dojrzały mimo to pryzmat a także przystępny język, ciekawie rozwijana fabuła i refleksje o wszystkim poczynając od znęcania się nad młodszymi dziecmi w szkołach a kończąc na zagrożeniach okultyzmu. Jeszcze raz powtarzam książka świetna, niesamowita, pełna pasji i uroku. Polecam wszystkim, tym którzy mają problemy ze określeniem swojej wiary i tym, którzy po prostu kochają naszego wspaniałego Narnijczyka :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałabym "O modlitwie"- nie znam tej książki, wiem jednak, że Lewis głęboko wierzył w Boga. Może jego rozważania zgłębią moją wiarę? Tytułowa modlitwa jest ważna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie miałam okazji przeczytać żadnej z książek, ale bardzo chętnie przeczytałabym książkę, która jest nagrodą w konkursie :)

  montagne@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Marcin Drążyk18 grudnia 2011 19:56

  Moją ulubioną książką C. S. Lewisa jest „Smutek”, swoiste „ćwiczenia z utraty”, by odwołać się do innego, wyjątkowo wzruszającego dzieła o umieraniu. Tym, co różni te dwa dzienniki, odsłaniające gorzką prawdę: „ludzie nie są przygotowani na śmierć”, jest status bohatera. Agata Tuszyńska, umęczona chorobą, stara się oswoić czytelnika (i siebie samą) z nieuchronnością przemijania; u schyłku życia – uczy, jak godnie się z nim pożegnać. Książka Lewisa, na poły filozoficzna, jest swego rodzaju kontynuacją tej ważkiej lekcji. Autor relacjonuje w niej kolejne tygodnie po odejściu swojej ukochanej żony, Joy Gresham, napełniając nadzieją, wskazując drogę ku pocieszeniu w bólu i ucząc akceptacji dla Boskich planów. Zbyt mało dzisiaj takich pozycji. Współczesna kultura, jak pisał Andrzej Stasiuk, w niesłabnącym strachu przed tykaniem zegara, oddala widmo śmierci jako czegoś powszechnego i nieuniknionego. Lewis – przeciwnie – wymyka się tym trendom, rysując śmierć jako nieodłącznego kompana człowieka, którego obecność, niezmiennie o sobie przypominającą, trzeba zaakceptować – by żyć, w zgodzie z wyrokami niebios. Ważna to lekcja, w dodatku wyłożona mądrze i bez popadania w truizmy. Gorąco polecam.

  adres e-mail: marcin-drazyk@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Labels

Literatura religijna (54) literatura niebeletrystyczna (48) Literatura polska (45) Literatura brytyjska (40) C.S.Lewis (14) różne (14) Edukacja (13) Literatura amerykańska (12) literatura niemiecka (12) literatura francuska (10) J.R.R.Tolkien (8) Literatura włoska (7) Literatura rosyjska (6) F.Dostojewski (5) Poezja (5) Sz. Hołownia (5) życzenia (5) G.Greene (4) Jan Twardowski (4) Konkursy (4) A.Christie (3) J.Bergoglio (3) Jan Paweł II (3) R. Kapuściński (3) literatura argentyńska (3) papież Franciszek (3) Akcje (2) G.K. Chesterton (2) Literatura islandzka (2) M.R. Starr (2) S.Żeromski (2) Stosiki książkowe (2) W.Szymborska (2) Z. Nałkowska (2) literatura skandynawska (2) A. Flegg (1) A.Camus (1) A.Grün (1) A.Seweryn (1) A.Szyszkowska-Butryn (1) Anton Rotzetter (1) B.Ciecierska-Zajdel (1) B.Rzepka (1) C.Duriez (1) C.Miriano (1) C.Randall (1) Ch. Voegel-Turenne (1) Ch.Tolkien (1) David C. Downing (1) E.Mańko (1) E.Orzeszkowa (1) E.Schmitt (1) E.Stachura (1) F.D.Maria (1) F.Hadjadj (1) F.Kafka (1) G. Orwell (1) Grzegorz Sokołowski (1) H.Carpenter (1) H.Hesse (1) J. Bergh (1) J.B. Smith (1) J.Badeni (1) J.Conrad (1) J.Fesch (1) J.K. Stefansson (1) J.Maas (1) J.P.P. Gallagher (1) J.Spillmann (1) J.Stranz (1) J.Witko (1) Josef Dirnbeck (1) K.Minge (1) K.Paterson (1) K.Sobczyk (1) Katyń (1) Kominek (1) L.Dorobczyński (1) L.Fanzaga (1) L.Kołakowski (1) L.Staff (1) M.Batterson (1) M.Behrer (1) M.Clayton (1) M.Gogol (1) M.Grzebałkowska (1) M.Konik-Korn (1) M.Legan (1) M.Majdan (1) M.P. Kozlowsky (1) M.Prokop (1) M.Stanzione (1) Muzyka (1) N. Minge (1) O.Pötzsch (1) Ochrona środowiska (1) P. Mathieu (1) P.Coelho (1) P.Krzyżewski i J.Zjawin (1) P.Thompson (1) Paul L. Maier (1) Piotr Gąsior (1) R.Bonneau (1) R.Kusy (1) Renata Chołuj (1) S. Sturluson (1) S.Clément (1) S.I. Witkiewicz (1) S.Mostue (1) S.Wyspiański (1) Smoleńsk (1) T. Tomczyk (1) T.J.Craughwell (1) T.Müller (1) T.Virgo (1) Teatr(u) (po)Świata (1) U.Orlev (1) V.Hribernig-Korber (1) W.Golding (1) W.Gombrowicz (1) W.Nigg (1) W.Sikes (1) W.Strehlow (1) Wielkanoc (1) Wywiad (1) X i XI Muza - czyli co piszczy w filmie (1) Z.Herbert (1) Z.Kaliszuk (1) dramat (1) literatura irlandzka (1) literatura izraelska (1) zapowiedzi (1) święta (1)

Zegar odwiedzin