niedziela, 1 stycznia 2012

Najlepszego :)

Stary Rok za nami i już od ponad godziny mamy nowy - 2012. Chcę krótko to posumować, gdyż wcześniej jakoś nie było jak :)

W minionym roku przeczytałem ok.65 książek. Wiem, że szału nie ma, ale klasa maturalna i czytane często kosztem snu. Myślę, że nie jest jednak tak źle, statystyczny Polak ma za sobą jedną książkę rocznie :)
Najwięcej było literatury brytyjskiej (23 pozycje), którą wprost uwielbiam, drugie miejsce ma oczywiście twórczość ojczysta (21 książek) i trzecie miejsce, choć dosyć daleko - literatura niemiecka (7 utworów). Nawiązałem współprac wiele, poznałem drugie tyle fajnych ludzi, trochę prywatnych spraw mi się udało, a gdy patrzę na LubimyCzytać, od recenzji czego zacząłem rok, to pojawia się miły uśmiech na twarzy :) Zacząłem od ,,Listów" Tolkiena i dziwnym trafem, ale teraz czytam książkę też związaną z Profesorem (jakoś to za mną chodzi :D).

W planach na Nowy Rok mam... jak zwykle jeszcze nie mam planów (pełna spontaniczność). Na pewno pojawi się recenzja ,,Opowieści z Narnii" i ,,Władcy Pierścieni", bo chcę przeczytać jeszcze raz i nawet sobie wmówiłem, że to do prezentacji maturalnej :)

Już więcej nie zamulam :)
Pragnę podziękować Wszystkim za tak wiele odwiedzin i komentarzy. Blog niedawno skończył pierwszy roczek, więc to dosyć dużo :) Tak naprawdę, to gdyby nie Czytelnicy, nie byłoby dla kogo prowadzić tego bloga. Chcę życzyć Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oby ten miniony zabrał wszystkie smutki, bóle i frustracje, a Nowy oby był bogaty w sukcesy, radości, Boże łaski, miłość, dobro i wiele optymizmu! I nie przejmujcie się, że to 2012 (nie znaczy to, że od razu ma  być koniec świata) :) Będzie Euro w Polsce i jeszcze wiele razy Nil wyleje, nim się ten świat skończy :)
 

Przypominam jeszcze o konkursie, w którym można zdobyć 2 naprawdę świetne książki z klasyki światowej (link). Konkurs trwa tylko do 6.stycznia, a potem ruszam z kolejną dawką recenzji :)

---------------------

Obrazek z:
http://www.xoops.org/modules/news/

4 komentarze:

 1. Bardzo wkurzony Polak!!!1 stycznia 2012 14:51

  NA SZCZĘŚCIE statystyczny Polak NIE ISTNIEJE! -.-

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego w 2012 roku:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkim dzięki za życzenia :) Niech Wam też się wiedzie :)

  Bardzo wkurzony Polaku, nie wnikam, czy statystyczny Polak istnieje. Takie są badania i nie mnie oceniać, czy akurat ta grupa, na której sprawdzano daną rzecz, czy są oni do tego celu odpowiedni. Wiadomo, że nie da się zbadać całego narodu na podstawie np. 100 przypadkowo spotkanych ludzi, ale jakiekolwiek podsumowanie czyni się ze względu na uporządkowanie pewnych spraw. Statystyczny Polak istnieje, ale jeśli chodzi o wynik badań, ankiet, statystyk. Jeśli chodzi o realne odzwierciedlenie w życiu, to bardzo różnie to bywa. Prawda jest taka, że sam znam kilka osób, które nawet tej jednej książki ze statystyk nie mają za sobą, jeśli patrzyć na cały rok. Proszę jeszcze o to, aby na mnie nie krzyczeć, bo noszę okulary i może mam tam jakąś wadę wzroku, ale na serio widzę te literki na ekranie, a jeśli już będę w takim stanie, że takowych nie zobaczę, to zawsze mam CTRL i klawisz ,,+" :) Nie gniewam się, ale to dosyć niegrzecznie na kogoś krzyczeć w Internecie :)

  Dzięki za życzenia wszystkim i także samych sukcesów :)

  Pozdrawiam,

  dp

  OdpowiedzUsuń

Labels

Literatura religijna (54) literatura niebeletrystyczna (48) Literatura polska (45) Literatura brytyjska (40) C.S.Lewis (14) różne (14) Edukacja (13) Literatura amerykańska (12) literatura niemiecka (12) literatura francuska (10) J.R.R.Tolkien (8) Literatura włoska (7) Literatura rosyjska (6) F.Dostojewski (5) Poezja (5) Sz. Hołownia (5) życzenia (5) G.Greene (4) Jan Twardowski (4) Konkursy (4) A.Christie (3) J.Bergoglio (3) Jan Paweł II (3) R. Kapuściński (3) literatura argentyńska (3) papież Franciszek (3) Akcje (2) G.K. Chesterton (2) Literatura islandzka (2) M.R. Starr (2) S.Żeromski (2) Stosiki książkowe (2) W.Szymborska (2) Z. Nałkowska (2) literatura skandynawska (2) A. Flegg (1) A.Camus (1) A.Grün (1) A.Seweryn (1) A.Szyszkowska-Butryn (1) Anton Rotzetter (1) B.Ciecierska-Zajdel (1) B.Rzepka (1) C.Duriez (1) C.Miriano (1) C.Randall (1) Ch. Voegel-Turenne (1) Ch.Tolkien (1) David C. Downing (1) E.Mańko (1) E.Orzeszkowa (1) E.Schmitt (1) E.Stachura (1) F.D.Maria (1) F.Hadjadj (1) F.Kafka (1) G. Orwell (1) Grzegorz Sokołowski (1) H.Carpenter (1) H.Hesse (1) J. Bergh (1) J.B. Smith (1) J.Badeni (1) J.Conrad (1) J.Fesch (1) J.K. Stefansson (1) J.Maas (1) J.P.P. Gallagher (1) J.Spillmann (1) J.Stranz (1) J.Witko (1) Josef Dirnbeck (1) K.Minge (1) K.Paterson (1) K.Sobczyk (1) Katyń (1) Kominek (1) L.Dorobczyński (1) L.Fanzaga (1) L.Kołakowski (1) L.Staff (1) M.Batterson (1) M.Behrer (1) M.Clayton (1) M.Gogol (1) M.Grzebałkowska (1) M.Konik-Korn (1) M.Legan (1) M.Majdan (1) M.P. Kozlowsky (1) M.Prokop (1) M.Stanzione (1) Muzyka (1) N. Minge (1) O.Pötzsch (1) Ochrona środowiska (1) P. Mathieu (1) P.Coelho (1) P.Krzyżewski i J.Zjawin (1) P.Thompson (1) Paul L. Maier (1) Piotr Gąsior (1) R.Bonneau (1) R.Kusy (1) Renata Chołuj (1) S. Sturluson (1) S.Clément (1) S.I. Witkiewicz (1) S.Mostue (1) S.Wyspiański (1) Smoleńsk (1) T. Tomczyk (1) T.J.Craughwell (1) T.Müller (1) T.Virgo (1) Teatr(u) (po)Świata (1) U.Orlev (1) V.Hribernig-Korber (1) W.Golding (1) W.Gombrowicz (1) W.Nigg (1) W.Sikes (1) W.Strehlow (1) Wielkanoc (1) Wywiad (1) X i XI Muza - czyli co piszczy w filmie (1) Z.Herbert (1) Z.Kaliszuk (1) dramat (1) literatura irlandzka (1) literatura izraelska (1) zapowiedzi (1) święta (1)

Zegar odwiedzin