wtorek, 31 lipca 2012

Stosik książkowy (mój drugi w życiu :D)

Swoje stosiki wstawiam na bloga bardzo rzadko, zazwyczaj stoją sobie one w domu gdzieś na uboczu i stopniowo wybieram z nich to, co akurat mnie interesuje, a te mniej ,,zachęcające" książki sobie stoją i czekają na swoją kolej :D Bloga już prowadzę dzięki Bogu ponad 1,5 roku, a dzisiejszy stosik będzie dopiero drugim, który zamieszczam (pierwszy pojawił się w minione wakacje, więc to chyba już taka tradycja nowa :D). Stosik jest baaardzo duży i musiałem go rozbić na 3 mniejsze, tematyka książek jest zróżnicowana, bo jest beletrystyka, literatura religijna, biografia, wywiady, trochę klasyki, trochę edukacji się nawet wkradło. Czy te książki coś o mnie mogą mówić? Może tylko to, że czytam prawie wszystko, co mi wpadnie w ręce (a może to, że jestem niezbyt uporządkowany?) :D Nie wiem, czy na zdjęciach będzie widać wszystkie tytuły (fotki robiłem wczoraj na szybko i pod światło, ale naprawdę gdybym się postarał, było lepiej... mea culpa!). Postaram się niektóre tytuły napisać gdzieś obok :D 3 pierwsze zdjęcia to stosiki, czwarte to całokształt :D Niektóre książki już czytam, niektóre kończę, a sporo sobie czeka na swoją kolej ;D Stosik nie jest wakacyjny, bo pewnie wykroczy poza nadchodzące 2 miesiące (nie, rachuby nie tracę, ale teraz mam studenckie wakacje :D).


* Naderwana książka (z biblioteki) to powieść G. Greene'a ,,Podróże z moją ciotką".
*Zielona książeczka (z mikrodruczkiem w środku, niech gabaryty nie wprowadzają w błąd) to kolejny Greene i ,,Doktor Fischer z Genewy" (widać, że mam chyba ostatnio bzika na punkcie tego pisarza)
*Różowa książka (no dobra, taka pomidorowa...chyba :D) to J. Elderidge i ,,Pełnia serca" - połączenie psychologii, religii i praktycznej terapii :D Sięgnąłem po książkę po udanej przygodnie z ,,Dzikim sercem" :)
*Resztę chyba już widać :D
*Brązowa cienka książka to ,,Życie snem" - P.C. de la Barca (kupiłem i tak odkładam na boki :) )
*Pod spodem ,,Pieśń o Cydzie" (jak wyżej, kupione i przerzucane)
*,,Pieśni Osjana" - J. Macpherson
* pod spodem na czarno Gombrowicz i ,,Bakakaj"
* ,,Pieśń o Rolandzie" na niebiesko
* ,,Boska komedia" Dantego Alighieri na czerwono (ponowna lektura, bo całość mam już za sobą od 2 lat, ale naszła mnie ochota na ponowną lekturę, a zakupione wydanie ze ściągawką na marginesach ułatwi lekturę, bo poprzednie wydanie z biblioteki musiałem posklejać, bo było już ,,wysłużone" i nie mam pewności, czy wszystkie strony były :D)
*Na końcu album ,,Powiat radomski" - cudze chwalimy, swego nie znamy :D Poznam choć trochę swoje okolice :D


*Tu chyba większość widać :D
*Pod angielskim jest cieniutka książka ,,Pomysł na siebie". Na zakończeniu roku koleżanka z klasy dała mi w prezencie, bo kiedyś przeczytała i postanowiła, że komuś da :D
*2 pozycje niżej S.Lem i ,,Głos Pana" - początek przygody z tym twórcą (mam nadzieję, że będzie udany).
*Pod Christie mam ,,Historię wieków średnich" E.Kosmińskiego - nie ukrywałem nigdy mojej miłości do średniowiecza, a książka mi wpadła w ręce w domu i ją dorzuciłem do stosiku :)Całość :DJak widać, sporo tego nagromadziło się :D Nie ma tu zbyt wielu nowości, sporo klasyki i tzw. grzebania w biblioteczce domowej, ale na wakacje zostawiam sobie zawsze najdłuższe powieści (stąd ,,Trylogia" niecała, bo ,,Potop" mam już za sobą). Całkowity miszmasz i pewnie sporo z tych książek znowu przeleży, zamieniana na jakieś nowe nabytki, ale wierzę w to, że przyjdzie dzień, gdy te 3 stosiki będę miał za sobą i będę narzekał na brak lektury (jak ja tego nie lubię :D). Jestem ciekaw komentarzy, choć moje ,,nowości" mają już za sobą lata świetności (podsumowując: jedynie ten angielski  i ,,Traktat o szczęściu" można uznać za nowości wydawnicze :D).

Niedługo zaproszę na recenzję ,,Biesów" (to ta najgrubsza książka), bo mam nadzieję, że na dniach skończę :D Wszystkich bibliofilów i staro-książko-lubów zapraszam na delektowanie się moimi skarbami (a nowo-książko-wielbicieli przepraszam za taki wakacyjny książkowy vitage na różowym obrusie :D :D xD).* A już tak absolutnie na samym końcu przepraszam za styl pisania, ale myślę, że widać mój pośpiech :D Gdy tak czytam te swoje wypociny, to wydaje mi się, że tak jak mówię, tak też piszę :D Gdy za oknem ukrop, nawet styl przestawny momentami mi się załącza w poście :D

7 komentarzy:

 1. ciekawe pozycje miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trylogia to jedno z tych dzieł, których przeczytanie ciągle odkładam, i odkładam, i odkładam... Chyba się już na nią za stara zrobiłam, trzeba się było brać, jak miałam 14 lat i cierpiałam na bolesny niedobór fantastyki.;) "Podróży z moją ciotką" jestem ciekawa, bo kiedyś mi się ten tytuł obił o uszy... Ale za Dostojewskim, niestety, nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ,,Trylogią" u mnie było to samo :) ,,Potop" był w szkole, więc musiałem się z nim zmierzyć, a teraz postanowiłem, że zapoznam się z pozostałymi dwoma :D Póki trwają wakacje, mam nadzieję, że przebrnę, bo potem znowu nie znajdę czasu na takie ,,cegiełki" i będę czytał krótsze rzeczy :)

   W ,,Potopie" jest sporo fantastyki, np. Kmicic, który nawet wybuchy przeżył, kilka razy umarł i nagle ożył :D

   ,,Podróże..." polecam, bo śmiałem się już od pierwszej strony. Greene'a znam dotychczas z gorzkich i bolesnych historii (,,Sedno sprawy", ,,Moc i chwała"), a tu wesołe opowieści także mu dobrze idą :) Genialny pisarz, który potrafi albo wprowadzić w depresję, albo poprawić humor :)

   Pozdrawiam i dzięki za komentarz :)

   dp

   Usuń
 3. Z książek, o których nie słyszałam, najbardziej zainteresowały mnie "Trudne łatwe czasy". Za "Ogniem i mieczem" nawet się nie zabierałam, będę musiała to kiedyś nadrobić. Najbardziej zazdroszczę Dostojewskiego, strasznie podobają mi się akurat te wydania klasyki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Trudne łatwe czasy" to wygrana w konkursie i muszę przyznać, że ciekawa :) Książka jest drukowana chyba przez Uniwersytet Warszawski, ale w środku bardzo ciekawa. Jestem na razie po wywiadzie z profesorem Bralczykiem i muszę niedługo doczytać resztę :)

   Dostojewski ciekawy, ale ,,Biesy" całkowicie się różnią od tych książek, które dotychczas czytałem. Niedługo napiszę recenzję :) A co do wydań to przyznaję rację :) Mam z tej serii jeszcze poezję Staffa i też świetnie wydana(i z moją ulubioną zielenią :D) :)

   Pozdrawiam,

   dp

   Usuń
 4. Właśnie od razu rzuciło mi się w oczy : Trylogia (co prawda nie cała). Ja utknęłam na Potopie, ale będę próbować... Monopol na zbawienie też planuję (już ponad rok) i z tego co przeglądałam, to świetna książka (tak jak każda, dla mnie, tego autora). Boską komedię czytałam tylko Piekło i to było dość specyficzne. Chyba nie czuję potrzeby sięgania po resztę. CO do innych książek, widzę dużo ciekawych, ale i klasycznych. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń

Labels

Literatura religijna (54) literatura niebeletrystyczna (48) Literatura polska (45) Literatura brytyjska (40) C.S.Lewis (14) różne (14) Edukacja (13) Literatura amerykańska (12) literatura niemiecka (12) literatura francuska (10) J.R.R.Tolkien (8) Literatura włoska (7) Literatura rosyjska (6) F.Dostojewski (5) Poezja (5) Sz. Hołownia (5) życzenia (5) G.Greene (4) Jan Twardowski (4) Konkursy (4) A.Christie (3) J.Bergoglio (3) Jan Paweł II (3) R. Kapuściński (3) literatura argentyńska (3) papież Franciszek (3) Akcje (2) G.K. Chesterton (2) Literatura islandzka (2) M.R. Starr (2) S.Żeromski (2) Stosiki książkowe (2) W.Szymborska (2) Z. Nałkowska (2) literatura skandynawska (2) A. Flegg (1) A.Camus (1) A.Grün (1) A.Seweryn (1) A.Szyszkowska-Butryn (1) Anton Rotzetter (1) B.Ciecierska-Zajdel (1) B.Rzepka (1) C.Duriez (1) C.Miriano (1) C.Randall (1) Ch. Voegel-Turenne (1) Ch.Tolkien (1) David C. Downing (1) E.Mańko (1) E.Orzeszkowa (1) E.Schmitt (1) E.Stachura (1) F.D.Maria (1) F.Hadjadj (1) F.Kafka (1) G. Orwell (1) Grzegorz Sokołowski (1) H.Carpenter (1) H.Hesse (1) J. Bergh (1) J.B. Smith (1) J.Badeni (1) J.Conrad (1) J.Fesch (1) J.K. Stefansson (1) J.Maas (1) J.P.P. Gallagher (1) J.Spillmann (1) J.Stranz (1) J.Witko (1) Josef Dirnbeck (1) K.Minge (1) K.Paterson (1) K.Sobczyk (1) Katyń (1) Kominek (1) L.Dorobczyński (1) L.Fanzaga (1) L.Kołakowski (1) L.Staff (1) M.Batterson (1) M.Behrer (1) M.Clayton (1) M.Gogol (1) M.Grzebałkowska (1) M.Konik-Korn (1) M.Legan (1) M.Majdan (1) M.P. Kozlowsky (1) M.Prokop (1) M.Stanzione (1) Muzyka (1) N. Minge (1) O.Pötzsch (1) Ochrona środowiska (1) P. Mathieu (1) P.Coelho (1) P.Krzyżewski i J.Zjawin (1) P.Thompson (1) Paul L. Maier (1) Piotr Gąsior (1) R.Bonneau (1) R.Kusy (1) Renata Chołuj (1) S. Sturluson (1) S.Clément (1) S.I. Witkiewicz (1) S.Mostue (1) S.Wyspiański (1) Smoleńsk (1) T. Tomczyk (1) T.J.Craughwell (1) T.Müller (1) T.Virgo (1) Teatr(u) (po)Świata (1) U.Orlev (1) V.Hribernig-Korber (1) W.Golding (1) W.Gombrowicz (1) W.Nigg (1) W.Sikes (1) W.Strehlow (1) Wielkanoc (1) Wywiad (1) X i XI Muza - czyli co piszczy w filmie (1) Z.Herbert (1) Z.Kaliszuk (1) dramat (1) literatura irlandzka (1) literatura izraelska (1) zapowiedzi (1) święta (1)

Zegar odwiedzin