środa, 10 lipca 2013

InformacjaNie, nie zamykam bloga :) W ogóle poza życzeniami świątecznymi niezbyt często dodaję na tej stronie jakiekolwiek treści, które nie są związane z recenzjami książek. Może to i dobrze, blog bowiem nie przypomina mojego zbioru refleksji, a jest spójny tematycznie :) Już nawet kolejnych rocznic bloga nie obchodzę, bo... może lenistwo? Może w dniu urodzin nie mam czasu na wpis, a potem się budzę, że mogłem coś zorganizować, gdy mija tydzień lub dwa. Ale nie w tej sprawie (urodziny bloga dopiero w grudniu :)).

Na początku prowadzenia Biblioteki Myśli (swoją drogą to już mija czwarty rok jej obecności w sieci) postanowiłem włączyć się (czynnie lub nie - to już inna sprawa) w stronę, którą roboczo nazwałem Wiejską Filozofią. Ten blog z recenzjami był moim "reprezentacyjnym", gdy ktoś ze znajomych dowiadywał się, że bloguję (zbyt szczodrze to o tym nie informowałem nikogo) i poprosił o adres strony, z różną miną, ale podawałem link do Biblioteki Myśli. Jeśli już z kimś byłem naprawdę zżyty, miałem dłuższy kontakt lub też chciałem pokazać któryś z moich nierecenzyjnych wpisów, dawałem do Wiejskiej. Co na niej? Refleksje o świecie, jakieś lepsze lub gorsze próby poetyckie/prozatorskie, zdjęcia (nie mojej podobizny, a otaczającego świata), wpisy o tym, co mnie cieszy lub wkurza w codzienności. Zbyt wylewny to ja nie byłem w podawaniu adresu strony, Czytelników miałem tylko dziewięciu, ale za to wiernych (którym dziękuję, jeśli to jakimś cudem czytają :)) To było takie moje malutkie poletko, na którym starałem się ćwiczyć styl pisania. Nie reklamowałem się na tym blogu, bo nie uznawałem tego za zbyt ważne. Zazwyczaj podobne strony są zaniedbywane przez swoich twórców po okresie góra 3 miesięcy, moja Wiejska Filozofia w sieci trwa prawie 4 lata, choć czasem ją zaniedbywałem. Ale potrzebne są zmiany w życiu. Coś trzeba zostawić, zainwestować w coś innego, aby otworzyć się na coś nowego. Z trudem, ale Wiejską oficjalnie muszę zamknąć. Pewnie ryzykuję, ale postanowiłem stworzyć coś nowego. Od podstaw. Chciałem Was tylko poinformować, że od dziś już oficjalnie (choć cały projekt ma kilka dni) można mnie znaleźć także pod adresem: www.sieMowi.blogspot.com Teraz tu będę się udzielał pełniej, nawet bardziej, niż w Bibliotece Myśli. Strona ma być poświęcona kulturze, tematom lifestylowym, popkulturze, refleksjom o świecie (czasem z próbą zrozumienia zagadnień społecznych, z pogranicza socjologii, czasem będą to refleksje z przymrużeniem oka), pojawią się wywiady, artykuły (przede wszystkim). A także coś, co mnie od dłuższego czasu interesuje: zjawiska w mediach. Nie będzie za to newsów.


Na początku nie będzie łatwo, ale większość z tych zagadnień mam już za sobą. Pisałem w sieci artykuły jako dziennikarz obywatelski, Wiejska Filozofia też je realizowała (choć bloga musiałem porzucić, bo rozlazł się i jest "niespójny"). Mam całe mnóstwo różnych tematów, w wolnych chwilach będę się starał choć część z nich zrealizować (choć w wakacje czeka mnie praca, poza dwoma dniami wolnymi w tygodniu raczej niewiele będę mógł zagospodarować na blogowanie). Na początku będę musiał sprawdzić, o czym pisać, czego dodać więcej, czego mniej.

Biblioteka nie upadnie, z tym miejscem za bardzo się zżyłem :) Ale będę się udzielał w sieci teraz w inny sposób. Pozbierałem doświadczenie z różnych miejsc, z różnych źródeł i chcę coś na tej podstawie zrobić samodzielnie od podstaw. Nawet jeśli mi się nie uda, to będę wiedział, że to wina tylko i wyłącznie tego, że porywam się na zbyt wielki szczyt. Ale wolę sobie to uświadomić w połowie drogi, niż gdybym miał nie zacząć tej wędrówki.

Nie będę w tym miejscu zachęcał do polubienia fanpage'a strony. Nie wkleję też podlinkowanego banerka z prośbą o wklejenie na swoich stronach. Chciałem po prostu napisać, że coś takiego prowadzę w sieci. Jest to poniekąd związane z tematyką Biblioteki Myśli (literacką i filmową, choć tego ostatniego to na blogu mam tylko jeden wpis), więc jeśli w przyszłości ktoś będzie chciał poczytać coś więcej mojego autorstwa, dzięki temu wpisowi trafi :)

Jak pisałem: niezbyt często zabieram tu głos w sprawach niezwiązanych z recenzjami. Ale skoro już to robię, to dziękuję wszystkim za odwiedziny bloga :) Mam po 30 odwiedzin dziennie (nie moich, do mnie należą tu 2 lub 3 na dobę) i dla mnie to ogromny powód do radości. To znaczy, że ktoś tu trafia (czasem nawet zaczyna obserwować stronę). Sam na innych blogach zbyt aktywny nie jestem, nieczęsto zostawiam komentarze, więc nie wiem w jaki sposób trafia tu tyle osób :) Nie piszę o książkach, które są obecnie popularne, raczej sięgam po tematykę niszową. A mimo to ktoś to czyta :) Jeszcze raz dziękuję za każdy komentarz, za każde odwiedziny :)------------
Wszystkie zdjęcia autorstwa mojego :)


5 komentarzy:

 1. Lubię takie kameralne miejsca, szare i ciche jak ten blog. I chętnie czytam, naprawdę. Wejdę też na tego nowego bloga.
  Może nie komentuję, bo nie lubię, ale czytam chyba każdą notkę.
  Pozdrawiam
  http://art-forever-in-my-mind.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja prywatna nisza, ale nie zamieniłbym jej na żadną inną :) Dzięki za odwiedziny, też u Ciebie zostawiłem ślad :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście ten blog jest bardzo spójny - zawsze kojarzy mi się z filozofią i religią. Trochę ci tego zazdroszczę, bo chociaż u mnie przeważa literatura faktu, nie potrafiłabym się skupić tylko i wyłącznie na niej :) O, nie wiedziałam o sięMówi! Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, na pewno będę zaglądać, bo kultura to chyba moje ulubione słowo. A odwiedzin gratuluję - one zawsze cieszą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta spójność wyszła przypadkiem, tak mi się po prostu współprace na blogu ułożyły z wydawnictwami :) Trochę jestem zatem monotematyczny, ale nie jest mi z tym źle :) Planowałem bloga poświęcić beletrystyce, jako dodatek umieszczając "nie-powieści", wyszło na odwrót :)

   Dzięki za odwiedziny i miłe słowa :) A do sięMówi zapraszam, na razie jest to wszystko w fazie tworzenia się (a od poniedziałku praca, więc nie wiem, jak sobie z prowadzeniem strony poradzę), ale może się uda ^^

   Usuń
 4. Ojej, dawno mnie tu nie było, a tu taka informacja. No nic, tak czy siak będę zaglądać wszędzie tam, gdzie coś napiszesz. Życzę powodzenia w nowym projekcie :)

  PS. Przepiękne zdjęcie, takie...tolkienowskie.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Labels

Literatura religijna (54) literatura niebeletrystyczna (48) Literatura polska (45) Literatura brytyjska (40) C.S.Lewis (14) różne (14) Edukacja (13) Literatura amerykańska (12) literatura niemiecka (12) literatura francuska (10) J.R.R.Tolkien (8) Literatura włoska (7) Literatura rosyjska (6) F.Dostojewski (5) Poezja (5) Sz. Hołownia (5) życzenia (5) G.Greene (4) Jan Twardowski (4) Konkursy (4) A.Christie (3) J.Bergoglio (3) Jan Paweł II (3) R. Kapuściński (3) literatura argentyńska (3) papież Franciszek (3) Akcje (2) G.K. Chesterton (2) Literatura islandzka (2) M.R. Starr (2) S.Żeromski (2) Stosiki książkowe (2) W.Szymborska (2) Z. Nałkowska (2) literatura skandynawska (2) A. Flegg (1) A.Camus (1) A.Grün (1) A.Seweryn (1) A.Szyszkowska-Butryn (1) Anton Rotzetter (1) B.Ciecierska-Zajdel (1) B.Rzepka (1) C.Duriez (1) C.Miriano (1) C.Randall (1) Ch. Voegel-Turenne (1) Ch.Tolkien (1) David C. Downing (1) E.Mańko (1) E.Orzeszkowa (1) E.Schmitt (1) E.Stachura (1) F.D.Maria (1) F.Hadjadj (1) F.Kafka (1) G. Orwell (1) Grzegorz Sokołowski (1) H.Carpenter (1) H.Hesse (1) J. Bergh (1) J.B. Smith (1) J.Badeni (1) J.Conrad (1) J.Fesch (1) J.K. Stefansson (1) J.Maas (1) J.P.P. Gallagher (1) J.Spillmann (1) J.Stranz (1) J.Witko (1) Josef Dirnbeck (1) K.Minge (1) K.Paterson (1) K.Sobczyk (1) Katyń (1) Kominek (1) L.Dorobczyński (1) L.Fanzaga (1) L.Kołakowski (1) L.Staff (1) M.Batterson (1) M.Behrer (1) M.Clayton (1) M.Gogol (1) M.Grzebałkowska (1) M.Konik-Korn (1) M.Legan (1) M.Majdan (1) M.P. Kozlowsky (1) M.Prokop (1) M.Stanzione (1) Muzyka (1) N. Minge (1) O.Pötzsch (1) Ochrona środowiska (1) P. Mathieu (1) P.Coelho (1) P.Krzyżewski i J.Zjawin (1) P.Thompson (1) Paul L. Maier (1) Piotr Gąsior (1) R.Bonneau (1) R.Kusy (1) Renata Chołuj (1) S. Sturluson (1) S.Clément (1) S.I. Witkiewicz (1) S.Mostue (1) S.Wyspiański (1) Smoleńsk (1) T. Tomczyk (1) T.J.Craughwell (1) T.Müller (1) T.Virgo (1) Teatr(u) (po)Świata (1) U.Orlev (1) V.Hribernig-Korber (1) W.Golding (1) W.Gombrowicz (1) W.Nigg (1) W.Sikes (1) W.Strehlow (1) Wielkanoc (1) Wywiad (1) X i XI Muza - czyli co piszczy w filmie (1) Z.Herbert (1) Z.Kaliszuk (1) dramat (1) literatura irlandzka (1) literatura izraelska (1) zapowiedzi (1) święta (1)

Zegar odwiedzin